HALLGATÓI ÖNKORMÁNYZATI TAGOK VÁLASZTÁSA

Az ELTE MÁKSZ HÖK a kollégiumi hallgatói jogviszonyban lévő hallgatók független önkormányzati szervezete. Gyakorolja a kollégiumi hallgatói jogviszonyból származó kollektív (döntési, egyetértési, javaslattételi és ellenőrzési, véleményezési) jogokat, ellátja a kollégisták képviseletét a döntéshozó és előkészítő testületekben.

fb

A MÁKSZ HÖK-kel egyeztetve időközi választásokat írok ki a Hallgatói Önkormányzatban megüresedett 3 pozícióra. Mandátumok a következő választásokig érvényes. Várjuk teljes felsőoktatási képzésben tanuló kollégisták jelentkezését.

A MÁKSZ HÖK tagjait általános és titkos szavazással a kollégium lakói választják.

Nem rendelkezik választójoggal és nem választható az:

• akinek megszűnt vagy szünetel a kollégiumi jogviszonya,
  • más intézmény által a kollégiumban bérelt férőhelyen lakó hallgató,
  • részképzésben, Erasmus vagy Makovecz ösztöndíjjal itt tanuló hallgató.

A MÁKSZ HÖK választások érvényesek, ha a szavazásra jogosultak legalább 25 %-a a szavazáson megjelent és érvényesen szavazott.

Jelentkezni lehet a fejes.istvan@kancellaria.elte.hu e-mail címen november 15-től 20. 5:00 óráig lehet fényképes motivációs levéllel, amelyet a választók is megismerhetnek.

Szavazás:

November 23-án a kollégiumi Könyvtárban.

Fejes István