Az idei évben – 2019. május 4-én – az esemény szervezője és házigazdája a Pécsi Márton Áron Kollégium és Szakkollégium volt.
A konferenciát a PTE BTK részéről Dr. Jankovits László Általános és Tudományos Dékánhelyettes Úr nyitotta meg, mint a rendezvény házigazdája. Dr. Mészáros Tamás MÁSZ szakkollégiumi igazgató szintén köszöntötte a résztvevőket.
A rendezvényen jelen volt Benked László kormány főtanácsos, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Külhoni Felsőoktatási Főosztály mukatársa is.
A konferenciára a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán került sor, ahol 5 szekcióban:
• Történelem, szekcióvezetők: Dr. habil. Fedeles Tamás egyetemi docens, valamint dr. Csibi Norbert egyetemi adjunktus,
• Pedagógia, szekcióvezető: Dr. habil. Révész György címzetes egyetemi tanár,
• Nyelvészet, szekcióvezető: Dr. habil. Kárpáti Eszter egyetemi adjunktus,
• Szociológia, szekcióvezető: Dr. habil. Gáspár Gabriella egyetemi docens,
• Komplex természettudományok, szekcióvezető: Dr. habil. Jakab Ferenc egyetemi docens,
mintegy 35 Doktori és Posztdoktori Képzésben Résztvevő Határon Túli Magyar Hallgató adott számot eddigi kutatási eredményeiről. A konferencián elhangzott előadások hamarosan kötet formájában is elérhetőek lesznek.

A konferencia támogatója: